Lærere på skolen

Anja Krogsgaard
Underviser i guitar, klaver, slagtøj, saxofon, Horne Skoleband, Sistema på skoler
Anne Lindhardt Toft
Underviser i klaver og Vrå Skoleorkester
Annette Bo Nielsen
Annette Bo Nielsen
Underviser i sang
Arthur Vetvik
Underviser i violin, Morgendagens Mesterstrygere, Sistema på skoler, Sistema i børnehaver, symfoniorkester, Hirtshals Junior Spillemænd
Christian Larsen
Christian Larsen
Leder og underviser i Hirtshals Junior Spillemænd
Claus Zielke
Claus Zielke
Underviser i klaver, klavercafé, Sindal Skoleorkester, Vendsyssel Marimba Steelband, Koncert Band Vendia, symfoniorkester
Danuta Michalak
Danuta Michalak
Underviser i klaver og klavercafé
Deborah Josephson
Deborah Josephson
Underviser i cello, Morgendagens Mesterstrygere og kammermusik
Eirik Moland
Underviser i harmonika, keyboard, Vrå Folkemusikorkester, Hirtshals Junior Spillemænd
Heidi Møller Kristensen
Underviser i klaver, musikværksted 2.-3. kl., sammenspil/skoleband på skolerne og slagtø
Henrik Boll
Henrik Boll
Underviser i keyboard, klaver, saxofon og Vrå Skoleorkester
Henrik Mikkelsen
Henrik Mikkelsen
Underviser i guitar og guitarensemble
Huw Thomas
Huw Thomas
Underviser i cornet, Young Care Orkester, Sindal Skoleorkester, Vrå Skoleorkester, Koncert Band Vendia, symfoniorkester
Ivan Olsen
Ivan Olsen
Underviser i guitar, talentklasse, Løkken Skoleorkester
Jacob Harding Jensen
Underviser i keyboard, sang, blokfløjte, kor, musikværksted, sang spil og bevægelse
Jakob Lundbye
Jakob Lundbye
Underviser i Drumline, Sistema på skoler, Sistema i børnehaver
Kaj Bertelsen
Underviser i klaver, Hirtshals Junior Spillemænd, guitarsammenspil i Hirtshals
Kaoru Obayashi Hust
Underviser i Drumline, klaver, slagtøj, Vrå Skoleorkester
Kristina Hansson
Underviser i slagtøj, kor, Drumline, Sindal Skoleorkester, Sindal Brass Band, Symfoniorkester, Koncert Band Vendia, Vendsyssel Marimba Steelband
Lene Rom Frederiksen
Underviser i klaver, sang, musikværksted, sang spil og bevægelse
Lina Franke Hedegaard
Underviser i billedskole, dramaskole, sommerskole
Lisbet Binderup Thordal-Christensen
Underviser i YoungCare - klarinet
Mads Bak
Mads Bak
Afdelingsleder
Mads Slej
Mads Slej
Underviser i slagtøj, cornet, guitar, læaver, Koncert Band Vendia, Musikalsk Legestue, musikværksted, rytmisk sammenspil, sang spil og bevægelse, symfoniorkester, Vrå Skoleorkester
Mats Lindblad
Mats Lindblad
Underviser i guitar, Hirtshals Junior Spillemænd, musikværksted, sang spil og bevægelse, Sistema på skoler, Sistema i børnehaver
Nanna Mørch Glifberg
Nanna Mørch Glifberg
Underviser i kor, sang, Sistema på skoler, Sistema i børnehaver
Ole Hjermitslev
Underviser i slagtøj, Drumline, musikværksted, sang spil og bevægelse
Per Maack Andersen
Underviser i blokfløjte
Peter Schrøder Jungersen
Underviser i klaver, musikværksted 2.-3. kl., sammenspil/skoleband på skolerne og sang spil og bevægelse 0.-1. kl.
Signe Wang Carlsen
Signe Wang Carlsen
Afdelingsleder og underviser i elbas, Horne Skoleband, Hirtshals Junior Spillemænd
Tina Vestergaard
Tina Vestergaard
Underviser i babyrytmik, rytmik, musikværksted, sang spil og bevægelse, Sistema på skoler, Sistema i børnehaver
Trine Krogsgaard Frederiksen
Underviser i klaver, sang spil og bevægelse, musikværksted, kor, Young Care Orkester, Koncert Band Vendia
Mikkel Zakariasen
Underviser i guitar
Anders Lyhne
Underviser i klaver, sang, talentklasse
Signe Marie Herrup Sørensen
Underviser i kontrabas, Morgendagens Mesterstrygere, symfoniorkester